Кабінет Міністрів України включив до Реєстру індустріальних парків два нових парки з Чернівецької області – «Хотин Invest» (м. Хотин) та «Енергія Буковини» (с. Сербичани Сокирянської територіальної громади). Відповідне рішення прийняв Уряд 19 липня.
- Індустріальний парк «Хотин Invest» (м. Хотин Чернівецької області). Площа 13,7244 га. Ініціатор створення — Хотинська міська рада. Спеціалізація — текстильна та деревообробна промисловість. Майданчик має вигідне логістичне розташування: на перетині автомагістралі Н-03 Житомир–Чернівці (частина Європейського автомобільного маршруту Е85) та Т2610, який з’єднує м. Хотин із пунктом перетину кордону з Республікою Молдова у с. Мамалига.
- Індустріальний парк «Енергія Буковини» (с. Сербичани Сокирянської територіальної громади Чернівецької області). Площа 15,0093 га. Ініціатор створення — Сокирянська міська рада. Спеціалізація — деревообробна промисловість та харчова промисловість. Поруч із територією індустріального парку проходять автомобільна дорога Р-63 та залізнична колія (вантажна станція), які сполучають м. Чернівці та Республіку Молдова.
Наразі в Реєстр індустріальних парків включено 55 промислових майданчиків, із них — 4 у 2022 році за новою процедурою, визначеною змінами до Закону України «Про індустріальні парки».
Президент України Володимир Зеленський підписав два закони 2330-IX та 2331-IX, які передбачають податкові та митні пільги для учасників індустріальних парків. Зокрема:
– звільнення від податку на прибуток на 10 років за умови реінвестування тієї частини прибутку, яка звільнена від оподаткування;
– звільнення від імпортного ПДВ та мита на обладнання для виробництва без права відчуження цього обладнання впродовж 5 років;
– право органів місцевого самоврядування надавати пільги по окремим місцевим податкам (податок на нерухоме майно, плата за землю, земельний податок).

 

 

IMG 16b3b8cc67cd0cfabbea41572ae30f79 V

 

Янчак Олександр Миколайович

Голова районної ради

ato

Герої небесної сотні та АТО

rada

oblrada

president

kmu

rda