Уже майже 20 тисяч електронних листків непрацездатності прийнято Фондом соціального страхування України до оплати, а перші з них вже було профінансовано. Як і в разі паперових, для отримання допомоги за електронним лікарняним роботодавець має сформувати та подати до ФССУ заяву-розрахунок – саме від дати її отримання залежить дата фінансування матеріального забезпечення.
● Форма заяви-розрахунку, яку необхідно заповнити для отримання коштів на виплату допомог за е-лікарняними, не змінилась і тотожна для паперових і електронних лікарняних.
● Вона визначена у Порядку фінансування страхувальників, затвердженому постановою правління ФССУ від 19.07.2018 № 12: http://www.fssu.gov.ua/.../main/uk/publish/article/958546
● Однак у е-лікарняному відсутня серія та відрізняються причини непрацездатності, тож заповнення заяви-розрахунку за такими лікарняними має особливості. У зв’язку із цим не можна поєднувати листки непрацездатності різних видів – за паперовими і е-лікарняними мають бути подані дві окремі заяви-розрахунки.
● Зверніть увагу, хоча форми заяв-розрахунків однакові для всіх лікарняних, більшість клієнтських спеціалізованих програмних забезпечень для електронного документообігу пропонують окремі форми заяв для паперових і електронних листків непрацездатності.
Формування заяви-розрахунку за е-лікарняним:
● перші шість колонок заповнюються без змін, а поле «Серія» необхідно залишити порожнім;
● у полі «Номер» вказується номер електронного лікарняного – він складається із десяти цифр і цифри після знаку дефісу;
● у наступному полі потрібно вказати, є е-лікарняний первинним або продовженням (1 або 2 відповідно). Визначити це допоможе унікальний номер випадку непрацездатності, який також зазначено в електронному лікарняному – він буде співпадати для всіх лікарняних, сформованих в межах одного страхового випадку. Детальніше: https://www.facebook.com/SocialFundUA/posts/4111263955668786
● у десятій колонці вказується оновлений код причини непрацездатності – він відрізняється від визначених для паперових лікарняних. Так, в е-лікарняних причини непрацездатності бувають:
«1 - Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві»
«2 - Вагітність і пологи»
«3 - Необхідність догляду за хворою дитиною»
«4 - Необхідність догляду за хворим членом сім’ї»
«5 - Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною»
«6 - Карантин, встановлений відповідно до законодавства»
«7 - Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства»
«8 - Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу»
«9 - Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу» (може бути із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта)
«10 - Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2»
Також у разі наявності в медичному висновку відмітки про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта, причина непрацездатності за кодом 1 після завершення відповідного розслідування може бути змінена Фондом на підставі актів розслідування нещасного випадку або професійного захворювання на причини:
«11 - Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання»
«12 - Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві»;
● решта колонок заповнюються, як і раніше.
● Процедура подання заяв-розрахунків за паперовими і е-лікарняними не відрізняється. Документ можна подати онлайн за допомогою клієнтського спеціалізованого програмного забезпечення або на паперових носіях. Однак зверніть увагу, що заяву-розрахунок не можна подати через відповідний інтерфейс в електронному кабінеті страхувальника на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України – наразі він не має функціональної реалізації, а подані через нього заяви-розрахунки не передаються до органів Фонду соціального страхування України! Як подати заяву-розрахунок за е-лікарняними:https://www.facebook.com/SocialFundUA/posts/4117143828414132
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 

 

IMG 16b3b8cc67cd0cfabbea41572ae30f79 V

 

Янчак Олександр Миколайович

Голова районної ради

  •   У ПРИМІЩЕННЯХ ВИБОРЧИХ ДІЛЬНИЦЬ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: -застосування не сертифікованих електронагрівальних приладів; -самовільне влаштовування додаткових електромереж; -паління поза спеціально відведених для цього місць; -зачинення наглухо дверей на шляхах евакуації під час проведення виборів. ПОРЯДОК ДІЙ ПРИ ВИНИКНЕННІ ПОЖЕЖІ - негайно повідомити пожежно-рятувальну службу по телефону 101, вказавши точну адресу закладу, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, а також повідомити своє прізвище; - вжити заходів по евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей, скриньок та бюлетенів для голосування; - повідомити про пожежу керівника чи відповідну компетентну особу, чергового на об’єкті; ДІЇ ПРИ ВИЯВЛЕННІ ПІДОЗРІЛОГО ПРЕДМЕТА: Категорично забороняється: - торкатися предмету і пересувати його; - користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух); - заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; - торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання. При виявленні підозрілого предмету телефонуйте 101 або 102. Відповідальність за протипожежний та техногенний стан приміщень виборчих дільниць покладається на керівників підприємств та організацій, де вони розміщуються, та голів виборчих комісій, які зобов’язані: - забезпечити дотриманням протипожежного режиму; - слідкувати за станом шляхів евакуації, не допускати їх захаращення; - забезпечити приміщення необхідними засобами пожежогасіння (вогнегасниками); - для аварійного освітлення забезпечити приміщення не менш ніж двома електричними ліхтарями; - забезпечити приміщення сертифікованими подовжувачами; - лампи розжарення замінити на економні (LED); - не допускати утворення натовпу в приміщенні виборчої дільниці; - чітко визначити порядок входу та виходу людей на виборчій дільниці; - відповідальні посадові особи та обслуговуючий персонал об’єкта повинні пройти інструктажі з питань дотримання заходів безпеки та порядку дій на випадок загрози або виникнення надзвичайної ситуації   Дністровський РВ ГУ ДСНС України у Чернівецькій області
  • На підставі Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу” від 25.03.1992 року № 2232-ХІІ, Постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 року № 352 “Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу”, Указу Президента України № 71/2021 від 24 лютого 2021 року, наказу начальника Дністровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 16.08.2021 року № 26, з з 01 жовтня по 31 грудня 2021 року проводитись призов громадян України на строкову військову службу На призовну дільницю Дністровського району для призову на строкову військову службу з”явитись всім громадянам яким в період чергового призову виповнилося 18 років, а також громадянам, які народилися у 1994 – 2003 роках, у яких закінчилася відстрочка від призову або які не призвані на строкову військову службу з різних обставин. Всі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути на призовну дільницю за адресою: смт. Кельменці вул. Чорновола, 1 Дністровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки в зазначений час з документами, що вказані в особистих повістка Дністровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Громадянам, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути в районний територіальний центр до 01 жовтня 2021 року, маючи при собі документи, які засвідчують особу. Усім особам призовного віку, які підлягають призову на строкову військову службу і тимчасово перебувають на території Дністровського району негайно повернутися до місця постійного проживання та з’явитися у територільний центр по місцю проживання для проходження призовної комісії. Громадяни, які ухиляються від призову і не з’являються за повісткою до територіального центру, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.    Крім того,  Дністровський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки окрім команд ЗСУ буде здійснювати набір на строкову військову службу в Національну гвардію України та Державну прикордонну службу України з можливістю вибору місця проходження строкової військової служби. Дністровський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
  • Кабінетом Міністрів України прийнято Розпорядження від 11.10.2021 № 1234-р «Деякі питання діяльності акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» (далі – Розпорядження). Відповідно до Розпорядження ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» здійснює правочин, зокрема, щодо укладання додаткових угод до договорів постачання природного газу для виробництва теплової електроенергії на 2021-2024 роки та договорів постачання природного газу бюджетним установам та організаціям відповідно до примірного договору. НАК «Нафтогаз України» пропонує бюджетним організаціям середньострокові контракти із фіксованою ціною на газ – 13,7 грн за кубометр (із врахуванням транспортування та ПДВ – 16,8 грн). Однією із умов примірного договору постачання природного газу бюджетним установам та організаціям визначено, що постачальник передає споживачу замовлений природний газ у період з жовтня 2021 року до грудня 2022 року На офіційному сайті ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» опубліковано інформацію до уваги бюджетних установ та організацій про порядок укладання договору на постачання природного газу. Контактні дані для укладання договорів постачання природного газу БЮДЖЕТНОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» у Чернівецькій області: cherniv-bo@naftogaztrading.com.ua. Бюджетним установам і організаціям необхідно підготувати пакет документів і надіслати на електронну адресу для опрацювання. Перелік документів для завантаження: 1. Алгоритм дій для бюджетних установ та організацій щодо укладання договорів. 2. Договір постачання природного газу (для бюджетних установ та організацій). 3. Протокол переговорів (для бюджетних установ та організацій при надзвичайній ситуації). 4. Протокол переговорів (для бюджетних установ та організацій, якщо відкриті торги не відбулись). Завантажити документи можна за посиланням: https://auc.org.ua/novyna/naftogaz-treydyng-opublikuvav-dogovir-na-postacha Органи Казначейства здійснюють реєстрацію та облік бюджетних зобов’язань, бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів відповідно до Бюджетного кодексу України (далі – Кодекс) законодавства у сфері закупівель, інших актів законодавства України, що не суперечать бюджетному законодавству та Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012   № 309, (далі – Порядок № 309). Згідно з пунктом 2.1 Порядку № 309 розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання в межах бюджетних асигнувань, установлених кошторисами (планами використання бюджетних коштів), з урахуванням планів асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), помісячних планів використання бюджетних коштів відповідно до статті 48 Кодексу. Довгострокове зобов'язання – зобов'язання розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів), строк дії якого перевищує один бюджетний період та відповідно до якого необхідно здійснити платежі протягом поточного та майбутніх бюджетних періодів, узяте на облік органами Казначейства в межах бюджетних асигнувань з урахуванням календарного плану до довгострокового договору (пункт 1.4 Порядку № 309). Пунктом 2.2 Порядку № 309 встановлено, що за довгостроковими бюджетними зобов’язаннями, строк дії яких перевищує один бюджетний період (довгострокові договори, більше одного року), суми в Реєстрі бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів проставляються у межах планових показників поточного бюджетного періоду на підставі даних календарного плану до довгострокового договору. Одночасно, статтею 7 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що органи Казначейства до здійснення оплати за договором про закупівлю перевіряють наявність річного плану, договору про закупівлю та звіту про результати проведення процедури закупівлі, що підтверджують проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та за результатами якої укладено договір про закупівлю та вживає заходів з недопущення здійснення платежів із рахунка замовника згідно з узятим фінансовим зобов’язанням за договором про закупівлю у випадках, зокрема, відсутності або невідповідності встановленим законодавством вимогам необхідних документів, передбачених пунктом 1 частини другої цієї статті. З метою дотримання положень Кодексу та Порядку № 309 реєстрація в органах Казначейства бюджетних зобов’язань щодо постачання природного газу бюджетним установам та організаціям в 2021–2022 роках буде здійснюватися на підставі довгострокових договорів у межах бюджетних асигнувань з урахуванням календарного плану до договору (зразок додається), при поданні: - Реєстру бюджетних зобов»язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів та підтвердних документів на предмет відповідності даних уключених до Реєстру; - документів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до законодавства у сфері закупівель (при потребі). Календарний план до договору постачання природного газу від ………№……… 2021 рік 2022 рік Усього Керівник                   ______________                      Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ                                           (підпис) М. П.* ___________ * Для клієнтів, які є суб'єктами господарювання, організаціями та не утримуються за рахунок бюджетних коштів, використання печатки відповідно до законодавства не є обов'язковим.

ato

Герої небесної сотні та АТО

rada

oblrada

president

kmu

rda